Aktuální akceTOPlist

Něco málo informací o Wentylu
Rocková kapela, působící na benešovsku a voticku,s domovskou základnou v Olbramovicích, jejíž vznik počítáme od pozdního jara 2007 a to v sestavě:

Láda Skalák- zpěv, Míra Pilík - basa, Pavel Baťha-klávesy, Láďa Kouhoutek a Jirka Soták - kytary, Luboš Špaček - bicí

Dne 17.11. 2007 jsme zahráli pro přátele v "Orlovně" v Městečku u Olbramovic a tímto datumem počítáme zahájení působení kapely. Pak následovalo několik dalších menších vystoupení na oslavách lidí pohybujících se, více či méně, v okolí kapely. Další roky akcí přibývalo a repertoár se začal rozšiřovat i o vlastní písně. V roce 2010 dochází ke změně na postu zpěváka a místo Ládi Skaláka přichází do kapely Míra Tlamicha.V roce 2008 s námi necelý půlrok vystupovala i Simča Vávrová. Zajímavostí kapely je velký věkový rozsah členů, který byl v čase založení kapely, tedy v roce 2007, v rozmezí 13 let nejmladší člen a něco kolem 50 člen nejstarší. Mimochodem, přesný věk tohoto mazáka ještě stále neznáme.


V průběhu jara 2012 jsme se odvážili natočit vlastní písně v pořádné kvalitě ve studiu Rápotice. Bohužel, na sklonku tohoto roku se zpěvák Míra rozhodl věnovat pouze vlastní hudební produkci ala 3 na 3, a tak ho můžete slyšet s kapelou Pohoda team na plesech, svatbách i oslavách.K němu se připojil i bubeník Luboš a tak jsme za ně začali hledat náhradu. Bubeník se nakonec přihlásil, a dojíždí za námi až z Jinců. Jeho jméno je Mirek Sedlačík. Post zpěváka byl ale asi půl roku neobsazen a tak jsme se odvážili oslovit znovu Láďu Skaldu, který naši nabídku přijal. Změna nastala i na postu zvukaře, když místo Karla Babického za mixážní pult usedl Tomáš Soták.

V roce 2015 jsme opět vyrazili do Rápotic a v průběhu jara a léta přišlo na svět 2 CD s názvem "Naděje se nesmíš nikdy vzdát". Bohužel, koncem téhož roku opět měníme zpěváka a na místo za mikrofonem se vrací Míra Tlamicha. Kéž nám to vydrží. Zatím asi víme jedno. Již nesmíme natočit další CD, protože další změna zpěváka už by asi znamenala konec celé kapely ...

V repertoáru máme písně od A.Brichty, Harleje, J. Schelingera, Katapultu, Dogy, Olympiku, Argemy a dalších a samozřejmě i vlastní, které neustále přibívají, a když dá Bůh, možná se dočkáme i dalšího cd (což, vzhledem k okolnostem roku 2015 snad aby už Bůh ani nedal).